Tekirdağ’da tatil yoğunluğu: Marmaraereğlisi’nde 450 ton çöp toplandı

DHA

9 günlük Kurban Bayramı tatili nedeniyle rotalarını tatil beldelerine çeviren vatandaşlar dönüşe geçmeye başladı.

Tekirdağ’ın İstanbul’a sınırı, Marmara Denizi kıyısındaki turistik ilçesi Marmaraereğlisi de bayramı tatilinde tatilcilerin akınına uğradı.

Nüfus 500 bine ulaştı

Yaklaşık 30 bin nüfusa sahip ilçenin bazı günler 500 bine ulaştı.

İlçede yazlık konutlar, bulunan, ansiyonlar dolarken, günü birlik gelenlerle birlikte ilçe ve kalabalık bayramlarından birini yaşadı.

450 ton çöp toplandı

9 gün boyunca yoğunluğun yaşandığı bölgede tatilcilerin gitmesiyle birlikte çöpler gün yüzüne çıkarken yaklaşık olarak 450 ton çöp toplandı.

“Kış ayına göre 4 katı fazla üretim yaptık”

Marmaraereğlisi ilçesinde fırın işletmeciliği yapan Uğur Kaya, kış aylarındaki üretimin şu anda 3 kat fazla ekmek üretim koşullarında olduğunu söyledi.

Kaya, “Bu yoğunluk devam ediyor. Geçen sene de bayram tatili 9 günlük bir süreç oluştu ve biz geçen seneden hazırlıklıydık diyelim. Bölgedeki esnafla zaten bu konuda irtibat halindeyiz, yoğunluğumuzu karşıladığımızı hedefliyoruz fırıncı esnaf olarak. Kış ile bayram tatilindeki oranımız yaklaşık 4 katı ve 4 katı fazla bir üretim yaptık.” dedi.

“Bu kadar yoğun olmasını beklemiyorduk”

İlçede balık ticareti yapan Sermettin Şengüllü, kalabalığın kalabalıklarını ancak bu kadar tahmin ettiklerini belirterek, “Bekliyorduk ancak bu kadar değil. Kalabalıktı yoğundu, işlerimizde güzel oldu.” dedi.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir