Arabanın Kablolarını Kesip Müşteriden 70 Bin Lira İstedi: Dolandırıcı Oto Tamircisi Kameralara Yakalandı!

2016 model Honda marka otomobile sahip olan Vakkas Kabataş, bu aracın işlemleri nedeniyle Ercan Özçelik ile tanıştı. Özçelik, Cem isimli yetkili Honda bayisinde yol yardım ekibinde çalışmaktaydı. İkilinin zaman zaman görüşmesi nedeniyle Kabataş’ın otomobilinin tüm bakım işlemleri Özçelik’e yaptırılıyordu.

29 Mart günü ise Özçelik, pide almak için Kabataş’ın çalıştığı fırına gitti. Kabataş, pideri dışarıda kendisine verdi. İftar sonrası evine gitmek için aracına binen Vakkas Kabataş, kontağı çevirince tüm ikaz lambalarının yandığını gördü. Arkadaşı Özçelik’i arayarak yardım istedi. Ancak kendisi uzakta olduğu için gelemeyeceğini aktaran Özçelik, otomobilin kendi çalıştığı servise götürülmesini istedi.

Önce 80 Bin Liralık Masraf Çıkardı, Sonra 17 Bin Liraya Düştü

Kabataş aracını Honda Plaza Cem’in servisine teslim etti. Özçelik, Kabataş’ı arayarak aracın ABS fren sisteminin beyninin tamamen yandığını ve değişmesi gerektiğini belirtti. Bu işlem içinse 80 bin TL gerekli olduğunu ancak kendisinin yardımcı olarak 70 bin liraya halledeceğini söyledi.

Kabataş fiyatı çok bularak ‘benden habersiz bir şey yapma’ dedi. Ancak Özçelik çarşamba günü tekrar aradı ve “Araç hazır. Arabanın diğer bakımlarını da yaptık. 17 bin 500 TL ödemen yeterli” şeklinde konuştu. Servise giden Kabataş kendisinde o an da para olmadığını aktararak aracını alıp uzaklaştı.

Servis Kayıtları İşlenmemiş Çıktı

Yaşadığı sürecin ardından şüphelenen Kabataş aracını yetkili başka bir bayiye götürdü. Burada kendisine otomobilin ABS’sinde değişiklik yapılmadığı, yalnızca kabloların kesilip yeniden birbirine bağlandığı söylendi.

Kabataş, istenilenden oldukça düşük bir maliyetle aracını bu serviste tamir ettirdi. Ancak yeni bir problem vardı. Servis yetkilisi aracın 75 bin kilometreden sonra yetkili servise götürülmediğini, bu nedenle garanti kapsamında olmadığını aktardı. Özçelik itiraz etse de, otomobilini servise götürdüğüne dair bir kayıt bulunmuyordu.

Gerçek Kamera Kayıtlarında Ortaya Çıktı!

Yaşananlar üzerine Kabataş, olay gününe dair çalıştığı fırının çevresindeki kamera kayıtlarını izledi. Görüntülerde Özçelik’in olay günü Kabataş’a ait aracın altına girerek kabloları kestiğini ortaya çıktı. Özçelik, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Özçelik’in bugüne kadar aracının bakımına ilişkin bilgileri sisteme girmediğini, kendisinden elden para aldığını ve bunu zimmetine geçirdiğini öne süren Kabataş söz konusu görüntüleri ise yetkililere teslim etti.

“Bir Cahillik Yaptım”
​​​​​​
İddialara ilişkin halktv.com.tr’ye konuşan Özçelik ise suçlamaları kabul etti. Özçelik, “Bu adam senelerdir beni kandırmış bende kızıp bir cahillik yaptım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir